З першим днем весни

2019-03-01

/Files/images/1551278162-7826.jpg

Після тривалих зимових днів всім хочеться тепла. Перший день весни не завжди буває теплим, проте думка про її настання гріє серце і радує душу. Весна - час нових надій, пробудження природи, тепла і яскравих фарб. З початком весни хочеться привітати своїх рідних, друзів і близьких, подарувати їм ласкавий весняний настрій.

Легенда про прихід весни

Згідно з легендами, перший день весни заведено святкувати на честь одного юнака, який звільнив дівчину на ім'я Сонце з лап Злого Змія. Змій нібито хотів приректи Землю на існування в непроглядній пітьмі, однак юнак своїм хоробрим вчинком повернув людям світло, веселощі та радість, поплатившись за це своїм життям. Вважається, що на місці, де пролилася його кров, в перші дні весни виростають білосніжні квіти./Files/images/1551278162-7826.jpg

Як відзначали прихід весни раніше

Наші предки вірили, що в цей день весна перемагає зиму. А щоб їй допомогти, необхідно було дотримуватися деяких обрядів і традицій. Наприклад, 1 березня жінки співали пісні-веснянки та пекли пташок з тіста, а потім підкидали їх вгору і примовляли, щоб ці птахи принесли весну на своїх крилах. Дівчата і хлопці обходили всі хати в селі, вітаючи з першим днем весни та бажаючи багатого врожаю. Також парубки розводили багаття, в якому спалювали старі речі, а після - водили навколо нього хороводи з дівчатами. Одні фольклористи вважають, що хороводи символізують колообіг життя, а інші вважають, що сонця. Весна для наших предків - це не тільки прихід землеробського сезону і пробудження природи, але й готовність молоді до любові та до одруження. А масові гуляння 1 березня - це місце, де відбувалися знайомства.
Вітаємо з початком весни, нехай це стане часом змін, світлих емоцій і свіжих почуттів! Бажаємо зустріти нову пору року бадьорими й енергійними та радісно дивитися в майбутнє.

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi