БЕЗПЕЧНІ КАНІКУЛИ

2019-07-01

КАНІКУЛИ УРА!!!!

Діти радіють відпочинку від шкільної науки і шукають нових розваг. Але ті не завжди є безпечними.

Отож, нагадуємо основні правила безпеки.

Із сайту sites.google.com

Вдома

  • Дітей, які ще не вміють самостійно вирішувати проблеми, залишати самих вдома категорично не можна!
  • Дитина повинна знати, яку небезпеку приховує у собі вогонь. Проте на всяк випадок заховайте від малечі сірники та запальнички.
  • Слід бути впевненим, що електромережа вдома — справна. Користуватися певними побутовими приладами дітям не можна, наприклад, включати праску, обігрівач, газову чи електроплиту.
  • Напускати повну ванну води теж не можна. Так, діти можуть і до такого “додуматися”.
  • Культуру безпечної поведінки дітям потрібно демонструвати на власному прикладі — бути обережним у поводжені з вогнем, газом, водою.
  • Розкажіть дітям, що якщо виникла пожежа, про це терміново слід повідомити дорослих і рятувальників за номером “101”.
  • Взагалі дитина повинна добре знати, як діяти в будь-якій екстремальній ситуації.

Порада від психологів: Дайте дитині якесь завдання. Наприклад, прочитати певну кількість сторінок книги, виконати посильну для неї (і безпечну!) роботу по дому. Це для того, щоб було менше часу на пустощі. Повернувшись, перевірте і похваліть. Контроль — найвищий ступінь довіри.

Проводимо бесіду про дотримання правил електробезпеки:- вимикаючи електроприлади, не можна витягувати вилку з розетки за шнур;- до всіх побутових приладів не можна торкатися мокрими руками;- несправними електроприладами користуватися не можна. Ознаки несправності: іскри, перегрівання розеток і вилок, специфічний запах ізоляції, що плавиться.

Київобленерго

Поліція застерігає: не можна відкривати двері незнайомим людям, як і говорити, що вдома немає дорослих. У батьків повинні бути ключі від будинку чи квартири.

На вулиці

  • Йдете в магазин, заходити в розважальний центр, покажіть дитині шлях евакуації на випадок пожежі.
  • Нагадайте, що малолітнім дітям не можна самостійно йти купатися на ставок, озеро чи річку, бродити болотистою місцевістю та лазити по покинутих будівлях. Всього цього у Калуші багато. Тож нагадування не буде зайвим.

Проводимо бесіду щодо дотримання правил дорожнього руху:- ходити тільки по тротуарі, не заходити на велосипедну доріжку;- переходи дорогу, не поспішаючи. Не робити цього навскіс, особливо на перехрестях;- переходити дорогу можна тільки по зебрі чи там, де є світлофор;- перед тим, як переходити дорогу, потрібно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини вулиці, зупинитися і подивитися праворуч. Ніколи не нехтувати цим правилом, вважаючи, що достатньо йти по зебрі чи на зелене світло світлофора;- не встигли перейти вулицю на зелене світло, а рух транспорту почався? Зупинися на середині вулиці і зачекай, доки рух припиниться;- якщо немає тротуару, слід йти по лівому боці дороги — назустріч транспорту, що рухається.

Проводимо бесіду про вибухонебезпечні предмети:- до жодних підозрілих металевих предметів не можна торкатися, піднімати, перекладати їх, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти чи розбирати;- забороняється використовувати їх як металобрухт;- поблизу вибухонебезпечних предметів не можна палити та розводити відкритий вогонь. Все це може призвести до нещасного смертельного випадку;- про вибухонебезпечні предмети слід негайно повідомити рятувальників, поліцейських або будь-кого з дорослих.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 264

Коментарi