ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

У ПІСТИНЬ-ЦАРИНСЬКІЙ ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ НА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

№ з/п Заходи Термін виконання Відповідальний
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу
1. Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» Останній тиждень серпня Лаврук Г.П.
2. Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти» Перший тиждень вересня Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
3. Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал; · технічний персонал. Вересень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
4. Організація механізмів звернення для повідомлень про випадки булінгу (цькування) Вересень класні керівники
5. Оновлення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти Вересень Відповідальний за сайт
6. Підготовка брошури з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогів. Підготовка методичних рекомендацій з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей. Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
7. Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) Листопад - грудень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
8. Виступ на загальношкільних батьківських зборах щодо профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі Січень - лютий Директор школи
Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти
9. Педагогічна рада з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналом Жовтень - Листопад Директор школи
10. Обговорення з вчителями теми запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти Грудень
11. Бесіди з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу За результатами діагностик Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування
12. Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій Протягом навчального року
Робота з учнями
13. Проведення тренінгів для школярів з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів Протягом навчального року Класні керівники 1-4 класів
14. Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають» Протягом навчального року Класні керівники 1-4 класів
15. Проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Виховні години, бесіди, тренінги, виставки малюнків з теми «Булінг в учнівському середовищі». Жовтень- листопад Класні керівники 1-4 класів
16. Виставка малюнків під назвою «Діти проти насильства». Жовтень- листопад Класні керівники 1-4 класів
17. Підготовка тематичних буклетів за участю старшокласників Листопад - грудень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
18. Індивідуальні та групові консультації з питань боулінгу та інших особистих проблем. Листопад
Робота з батьками
19. Тематичні загальношкільні батьківські збори Жовтень Адміністрація школи
20. Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
21. Тематичні батьківські збори в класах Грудень Класні керівники 1-4 класів
22. Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми Протягом навчального року класні керівник 1-4 класів
23. Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей Протягом навчального року Уповноважений з прав дитини закладу освіти
Моніторинг освітнього середовища закладу освіти
24. Соціологічне опитування (анонімне) «Булінг в учнівському середовищі» Жовтень- листопад Класні керівники 1-4 класів
25. Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти Грудень Класні керівники 1-4 класів
26. Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителів Лютий Класні керівники 1-4 класів
27. Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти За потреби Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
28. Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу Травень- червень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ НА 2019/2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

№ з/пЗаходиТермін виконанняВідповідальнийВідмітка про виконання
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу
1Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти»Останній тиждень серпняДиректор школи
2Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти»Перший тиждень вересняУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
3Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал; · технічний персонал.ВересеньУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
4Організація механізмів звернення та встановлення інформаційної скриньки для повідомлень про випадки булінгу (цькування)Вересенькласні керівники 1-4 класів
5Оновлення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освітиВересеньВідповідальний за роботу сайту школи
6Підготовка брошури з нормативними документами з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогівЖовтеньУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
7Підготовка методичних рекомендацій для педагогів: · з вивчення учнівського колективу; · з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітейЖовтеньУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
8Оновлення тематичного стендуПротягом навчального рокуУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
9Підготовка тематичних буклетів за участю старшокласниківЛистопадУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
10Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування)ЛистопадУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
11Інформаційна акція для старшокласниківГруденьУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
12Виступ на загальношкільних батьківських зборах щодо профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективіЛютийДиректор школи Кузнецова Л.В., уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти
15Проведення навчальних семінарів для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) та заходи реагування28.10.2019Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
16Інструктивні наради з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналомЛистопадДиректор школи Гайова І.М., уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
17Тренінг для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти08.01.2020
18Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективуЗа результатами кожної чвертіУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
19Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуаційПротягом навчального року
Робота з учнями
20Проведення тренінгів для старшокласників з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктівПротягом навчального рокуПрактичний психолог
21Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають»ЖовтеньКласні керівники 1-4 класів
22Тиждень толерантностіЛистопадкласні керівники 1-4 класів
23День відкритих дверей у шкільного психологаЛистопад
24Імітаційна гра для учнів середніх і старших класів «Розкажи про насильство»Груденькласні керівники
25Конкурс плакатів проти насильстваБерезенькласні керівники
Робота з батьками
26Тематичні загальношкільні батьківські збориЖовтеньАдміністрація школи
27Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)ЖовтеньУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
28Тематичні батьківські збори в класахГруденьКласні керівники
29Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьмиПротягом навчального рокукласні керівники
30Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей1 раз на місяцьУповноважений з прав дитини закладу освіти
Моніторинг освітнього середовища закладу освіти
31Самооцінка закладу освіти за показниками безпеки, комфортності, інклюзивності2 рази на рікАдміністрація закладу, колектив закладу
32Анонімне анкетування учнів 5-11-го класів про випадки булінгу (цькування) у школіГрудень
33Анкетування батьків про безпеку в закладі освітиГруденьКласні керівники 1-4 класів
34Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителівЛютий
35Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освітиЗа потребиУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
36Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгуТравень- червеньУповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
Кiлькiсть переглядiв: 170

Коментарi